Jelgavas Centra pamatskolā šajā mācību gadā katru mēnesi kāda no mācību jomām organizē lasītprasmes veicināšanas pasākumu. Aprīlis ir kultūras, mākslas, tehnoloģiju un dizaina jomu mēnesis. Tā ietvaros par godu H.K. Anderesena literārajiem darbiem un to interpretācijai mūzikas, mākslas, teātra, dizaina un tehnoloģiju, datorikas jomā, tiek oragnizēti dažādi pasākumi.
Izmantojot iespēju, ko piedāvā kabinetos ievietotie skaļruņi, Pagājušajā nedēļā četri rīti iesākās atšķirīgāk nekā līdz šim. Pirmās mācību stundas sākumā skolas direktores lasījumā bija dzirdami pasaules slavenā pasaku meistara darbi, kas bija pārveidoti vieglajā valodā, tādējādi ļaujot bērniem un jauniešiem labāk iepazīt un izprast literatūras šedevrus.
Tādas pasakas kā “ Īkstīte”, “ Meža gulbji”, “ Lakstīgala”, “Vilciņš un bumbiņa” rosina gan iztēli, gan liek aizdomāties par ikvienam cilvēkam nozīmīgām vērtībām, piemēram, draudzību, iejūtību, spēju uzupurēties, uzticību un mīlestību.
Dzirdētais un izfantazētais savu atspoguļojumu tālāk rada skolas 1. stāva koridorā novietotajā 2 x 1 metru lielajā aušanas rāmī, kurā ikviens skolēns un pedagogs vēl vismaz pāris nedēļas ieaudīs kādu dzijas dzīpariņu vai lentītes strēmelīti, iesies podziņu vai kādu citu dekoratīvu elementu, lai kopīgi radītu krāšņu mūsu emociju gobelēnu.
Savukārt, šonedēļ, no 10. līdz 12. aprīlim. mūsu skolas svētku zālē notika pasākumi “Tēli H. K. Andersena pasakās”. Katras klašu grupas visi skolēni piedalījās 4 radošās darbnīcās, katrai klašu grupai viena mācību stunda. Ikvienam skolēnam tika dota iespēja sevi realizē mūzikas, vizuālās mākslas, teātra mākslas un tehnoloģiju un dizaina jomā.
Pasākuma organizatoru un klašu audzinātāju pavadībā skolēni veica piedāvātos uzdevumus, rodot prieku un gandarījumu, mācījās pašizteikties un sadarboties.
Ar pasākuma vadītāju un pašu dalībnieku palīdzību tika noskaidrots, kad un kā radušās pasakas, turpmāk tika kopīgi nodziedāta dziesma, ko bērni mācījušies jau iepriekš mūzikas stundās.
Radošajās darbnīcās H.K. Andersena pasaku tēli tika atspoguļoti skaņu pasaules veidolā, izmantojot datoru un līdzi paņemtās vai skolas piedāvātās austiņas, skolēni klausījās 4 muzikālus fragmentus, mēģinot noteikt to piederību noteiktam skaņdarbam un kādam pasakas varonim.
Šajā darbnīcā iegūtie rezultāti tika apkopoti elektroniski, izveidojot skolēnu rezultātu reitingu. Īpašais paldies par to pienākas datorikas skolotājam Edgaram Kupčam, kurš uzprogrammēja īpašu vietni.
Turpmākajās darbnīcās skolēni veica teatrālus uzdevumus, veidojot “dzīvās gleznas”, minēja krustvārdu mīklas, rodot atslēgas vārdu “vilciņš” un pēc tam to pagatavojot. Kādā no darbnīcām tika veidota maska, kas ļāva sajusties citādāk, mazliet pasakaināk un noslēpumaināk. Ikviens varēja radoši izpaust savu individualitāti.
Jāteic, ka lasītprasmes veicināšanas pasākuma “ Tēli H.K. Andersena pasakās “ izskaņa un kulminācija reizē gaidāma vēl tikai 17. 04. 2024., kad Jelgavas Centra pamatskola uzņems viesus no citām mūsu pilsētas mācību iestādēm. Ciemos gaidīsim 5.klašu skolēnus, lai kopā ar pašmāju 5.c klases skolēniem, kopīgi darbojoties un sadarbojoties, piedzīvotu priecīgu, radošu un draudzīgu kopā būšanu. Dziedāsim, radīsim jaunas lietas un spēlēsim teātri.
Lai veidotu tik apjomīgus pasākumus, kopā sadarbojas un strādā liels kolektīva. Liels paldies ikvienai un ikvienam pašaizliedzīgajam un azartiskajam pasākuma organizatoram, pateicoties kura idejām un darbībai notika lasītprasmes veicināšanas pasākumi Jelgavas Centra pamatskolā! Un tagad kā filmas beigu titros iesaistīto saraksts: direktore/producente - A.Ozoliņa, d. asistentes, darbošanās zālē- direktores vietnieces E. Zilgme, A.Veidemane, I.Siliņa, scenārija autore, režisore/ inscenētāja, muzikālā materiāla sarūpētāja, menedžere – mūzikas skolotāja E. Lukjanska, datorspeciālists – E.Kupš, datorspeciālista palīgi-A.Soroka, A.Smirnovs, aušanas rāmja, masku/gobelēna veidotāji – dizaina un tehnoloģiju skolotāji G.Gaisa un I. Sāvičs, muzikālais pavadījums, tekstu pavairošana, darbošanās zālē- mūzikas skolotāja E. Ķeņģe, krāsu, papīra, kociņu, masku, spalviņu, šķēru, līmju sarūpētājas, darbošanās zālē- vizuālās mākslas skolotājas R. Āna un D. Podniece, literārās un teatrālās daļas pārstāve, darbošanās zālē- literatūras un teātra mākslas skolotāja J.Mackēviča, un, protams, sākumskolas klašu audzinātājas un priekšmetu skolotājas, kas līdzdarbojās, apčubinot, pamudinot un atbalstot.
Prieks strādāt Jelgavas Centra pamatskolā!